• პოლიციამ გურიაში მომხდარი  ქურდობის  ფაქტები გახსნა - დაკავებულია 2 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს გურიის პოლიციის დეპარტამენტის, ოზურგეთის, ლანჩხუთისა და ჩოხატაურის რაიონული სამმართველოების თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ქურდობის ბრალდებით, წარსულში ნასამართლევი და ამჟამად პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი 2 პირი - 1988 წელს დაბადებული მ.მ. და 2000 წელს დაბადებული ზ.მ. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულებმა სხვადასხვა დროს, უკანონოდ შეაღწიეს მოქალაქეების კუთვნილ 10-მდე საცხოვრებელ სახლში, საიდანაც მართლასაწინააღმდეგოდ დაეუფლნენ საყოფაცხოვრებო და სამეურნეო ნივთებს.
საქმეზე ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებებისა და ოპერატიული ღონისძიებების შედეგად, პოლიციამ მ.მ. და ზ.მ, ბრალდებულის სახით დააკავა.
სამართალდამცველების მიერ ნივთმტკიცებად ამოღებულია მოპარული ნივთები.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 177-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“, „ბ“ და „გ“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც ჯგუფის მიერ, წინასწარი შეთანხმებით არაერთგზის, ბინაში უკანონოდ შეღწევით ჩადენილ ქურდობას გულისხმობს.

The employees of Guria Police Department, Ozurgeti, Lanchkhuti and Chokhatauri regional police divisions of the Ministry of Internal Affairs, as a result of jointly conducted operative-search measures and investigative activities, detained previously convicted and currently on probation 2 persons for theft - M.M. (DoB 1988) and Z.M. (DoB 2000).
The investigation established that the defendants, at different times, illegally trespassed into 10 residential houses, from which they unlawfully took possession of household items and other belongings.
As a result of the conducted investigative actions and operational measures, police detained M.M. And Z.M.
The investigation is being conducted under Article 177, Part III, Sub-paragraph "a", "b" and "c" of the Criminal Code of Georgia, which refers to the theft committed by the group, with prior agreement, by illegally entering residential places more than once.